رویداد پخش فیلم The Truman Show در کافه هتریک

چی می‌شه اگه تموم زندگی، یه دروغ ایجاد شده به وسیله رسانه باشه و جهان هم نظاره‌گر اون؟ این ایده ناب فیلم The Truman Show «نمایش ترومن» با بازی جیم کریه که قصد داریم در کافه هتریک اون رو پخش کنیم.

این فیلم  فیلمی طنز و علمی تخیلی و درام محصول سال ۱۹۹۸ میلادیه. پیتر ویر کارگردانی این شاهکار رو بر عهده داشت و تهیه‌کنندگی این فیلم هم بر عهده اسکات رودین، اندرو نیکول، ادوارد فلدمن و آدام شرودر بود. اندرو نیکول نویسندگی این فیلم‌ رو هم بر عهده داشت. ستاره این فیلم که جیم کری دوست داشتنی خودمونه، نقش مردی رو بازی می‌کنه که بدون این که بدونه، از همون زمان تولد تو یه نمایش تلویزیونی شبیه‌سازی شده تو دنیایی که توسط یه شرکت ساخته شده، زندگی می‌کنه. ترومن از این موضوع با خبر می‌شه و تصمیم می‌گیره فرار کنه.

نقش رسانه و به‌خصوص تلویزیون تو سبک زندگی و افکار مردم از همون اول به قدری پررنگ بود که فیلم‌های زیاد و مطرحی در این باره که نقش و تاثیر این مدیوم جذاب و سرگرم کننده و البته خطرناک و فاسد کننده چیه، ساخته شده‌ان؟ فیلم‌هایی همچون فیلم Network «شبکه» اثر سیدنی لومت، فیلم Wag the Dog «سگ رو بجنبون» از بری لوینسون، فیم متفاوت Being There «حضور» ساخته‌ هال‌ اشبی، فیلم Requiem For A Dream «مرثیه‌ای برای یک رویا» اثر دارن آرونوفسکی از مثال های بارز این ژانر خاص هستند که به بررسی همین موضوع می‌پردازن که رسانه و تلویزیون چه آثاری روی مغز و روان و زندگی های ما گذاشتن؟

فیلم The Truman Show اما از یه جهات دیگری، حضوری متفاوت‌تر و پرداختی بیشتر به نقش رسانه و مخصوصا تلویزیون داشته. رسانه‌ای که این روزا مثل یه چماق رنگی تو سرمون کوبیده می شه و هرچیز که خودش و صاحبانش دلشون می خواد رو به خوردمون می ده و خب بدون شک می‌‌تونیم بگیم این شکوهمندترین ابزار برای سلطه است که جهان به خودش دیده. ابزاری که هم فرادستان یه به عبارتی همون افراد قدرتمند دوسش دارن، هم فرودستان و یا همون طبقه متوسط و طبقه ضعیف جامعه. مشخصا به این صورت هردو دوسش دارن که افراد قدرتمند با اعمال سلیقه و عقیده خودشون، هرچیز که بخوان رو ازش منتشر و به خورد مغز جامعه می‌دن و از اون سمت هم، فرودست‌ها با این عقیده که سرگرم شدن و یا محتوایی برای دنبال کردن دارن، از اون لذت می‌برن.

حالا کافه هتریک کجاست؟ شما اگر یوسف آباد تهران رو بلد باشی، دو تا خیابون تو این منطقه تهران هست که همه بلدن و اگر نقشه نتونست کمکت کنه می‌تونی از اهالی یوسف آباد بپرسیشون. خیابون فتحی شقاقی و خیابون بیستون. تقاطع این دو خیابون یه کبابیه که بوی کبابش دل همه مارو برده. حالا جای اینکه بوی کبابو دنبال کنید، روبروی کبابی کافه هتریک قرار گرفته. پس چی شد؟ یوسف آباد، تقاطع فتحی شقاقی و بیستون، پلاک 32، کافه هتریک. منتظرتونیم.

مسیر بابی با Google Maps

مسیر یابی با نشان

اکانت پشتیبانی تلگرام فوتبال لب

البته که توجه کنید برای تماشای این فیلم در کافه هتریک، نیازی نیست هزینه ورودی پرداخت کنید و اینکه صرفا سفارش بدید کافیه. پس پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه منتظرتونیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *