نیمکت داغ استقلال؛ از بدل ساپینتو تا مربی سابق رئال!

چهار گزینه ایرانی و چند گزینه خارجی برای نیمکت استقلال

مهدی سهیلی، فوتبال لب – این روزها پس از رفتن ریکاردو ساپینتو به قبرس، بحث انتخاب سرمربی برای نیمکت آبی ها بسیار داغ است. فوتبال لب در ادامه به بررسی رزومه مربیان داخلی و خارجی مدنظر استقلال می پردازد.

ساکت الهامی و ساپینتو سرمربی سابق استقلال

ساکت الهامی ؛ بدل ایرانی ساپینتو!

مربی ۵۲ ساله و سابق هوادار و تراکتور که سابقه دو قهرمانی در جام حذفی را دارد ، این روز ها منتظر چراغ سبز مسئولان استقلال برای بدست گرفتن سکان هدایت استقلال است. اما بی تعارف هر چقدر هم ساکت الهامی از نظر فنی خوب باشد حواشی و مصاحبه و جنجال هایش بیشتر از مباحث فنی به چشم می آید. رفتارهایی که بسیار شبیه ریکاردو ساپینتو است و می‌تواند استقلال را دوباره چالش بکشد!

جواد نکونام ؛ بازگشت پس از جدایی جنجالی!

دومین گزینه ایرانی نیمکت استقلال جواد نکونام سرمربی فصل گذشته فولاد خوزستان است. نکونام فصل گذشته علارغم هزینه های زیادی و به خدمت گرفتن ستاره های مثل وریا غفوری ، فرشید اسماعیلی و اشکان دژاگه نتوانست با این تیم نتایج خوبی بگیرد. بازگشت نکونام به استقلال ، می‌تواند تداعی گر جدایی جنجالی و درگیری او در زمان جدایی با امیر قلعه نویی سرمربی وقت تیم باشد. جایی که نکونام از رقصیدن قلعه نویی پس از باخت استقلال در دربی هفتاد و پنجم گفت! با این حال نکونام دو قهرمانی جام حذفی در کارنامه خود دارد.

محمد ربیعی ؛ منتظر چراغ سبز استقلال!

سرمربی موفق مس رفسنجان که بار ها از علاقه خود نسبت به مربیگری در تیم های پایتخت گفته گزینه سوم این باشگاه است. ربیعی در این فصل با مس رفسنجان توانست رتبه پنجم لیگ را بدست آورد و یکی از بهترین خطوط دفاعی متعلق به این تیم بود. شاید اگر اشتباهات داوری متعدد علیه این تیم نبود ؛ جایگاه بهتری نصیب مس رفسنجان میشد. مهمترین افتخار کارنامه محمد ربیعی نیز قهرمانی با مس رفسنجان و صعود به لیگ برتر است.

علیرضا منصوریان در قامت سرمربی استقلال

علیرضا منصوریان ؛ گزینه غیر منتظره!

حضور منصوریان در میان گزینه های سکان هدایت استقلال هم در نوع خود عجیب است. مربی ای که با آب و تاب زیاد به استقلال آمد و غیر از باخت تحقیر آمیز مقابل العین و یک نائب قهرمانی لیگ دستاورد دیگری برای آبی پوشان نداشت. با این حال بعید است منصوریان به استقلال برگردد.

خوان رامون لوپز ؛ از سانتیاگو برنابئو به آزادی!

لوپز اسپانیایی یکی از گزینه های خارجی آبی ها است به گفته مدیرعامل باشگاه قرار است روز سه شنبه برای مذاکره با باشگاه به تهران سفر کند. این مربی سابقه کار در رئال مادرید ، لوانته و سلتاویگو را دارد. البته این مربی سه سالی است مربی هیچ باشگاهی نبوده که علت آن بیماری همسرش عنوان شده است. در کارنامه این مربی موفقیت چشمگیری غیر یک قهرمانی در لیگ چین دیده نمی‌شود!

با این حال از نکات قابل توجه در مذاکره باشگاه با مربیان خارجی ؛ حفظ شان باشگاه استقلال است که علارغم گذشته و سفر مدیران با خانواده به کشور های عربی ؛ این بار باشگاه از مربیان خارجی دعوت به عمل آورده است.

باید دید چه کسی روی نیمکت پر حاشیه استقلال برای فصل بیست سوم می نشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *