گران‌ترین فروش تاریخ لیگ هلند/آنتونی در یک قدمی یونایتد

منچستریونایتد به توافق با آژاکس بر سر انتقال آنتونی بسیار نزدیک است. گفته می‌شود هزینه‌ی انتقال مجموعاً چیزی حدود ۱۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

ایلیا درویش، فوتبال لب – آنتونی از مدت‌ها قبل در رابطه با مسائل شخصی با مدیران یونایتد به توافق رسیده بود و تنها مشکل باقیمانده برای انتقال، جلب رضایت آژاکس بود. منچستریونایتد روز جمعه پیشنهادی به ارزش ۹۰ میلیون یورو برای آژاکس ارسال کرد که بلافاصله توسط مدیران باشگاه هلندی رد شد. ولیکن امروز با افزایش مبلغ پیشنهادی، آژاکس نیز موافقت خود با انتقال را اعلام کرد تا آنتونی تبدیل به گران قیمت‌ترین فروش تاریخ لیگ هلند شود.

از هلند شنیده می‌شود که افراد فوتبالی و ورزشی آژاکس از جمله شرودر سرمربی تیم، مدیر فنی تیم گری همسترا و همچنین دستیار اول او هانتلار با خروج آنتونی موافق نبودند و تصمیم فروش وینگر برزیلی توسط مدیران آژاکس به ویژه سوزان لندریک مدیر مالی باشگاه گرفته شد.

آلفرد شرودر سرمربی آژاکس که از فروش آنتونی خوشحال به نظر نمی‌رسید به سوال خبرنگار در رابطه با این موضوع اینگونه پاسخ داد:

به من گفته شده که آنتونی با مبلغ ۹۹ میلیون یورو فروخته خواهد شد. اما بهتر است این سوالات را از ادوین فن‌در‌سار و همسترا بپرسید. این روز‌ها همه چیز به پول مربوط می‌شود که موضوعی بسیار ناراحت‌کننده است‌. من نمی‌توانم همچین چیزی را قبول کنم.

اریک تن‌هاخ رابطه‌ی بسیار خوبی با آنتونی دارد و از ابتدای پنجره‌ی تابستانی، اصرار خاصی به جذب وینگر ۲۲ ساله‌ی سابق خودش داشت که باعث شد سرانجام مدیران یونایتد حاضر به پرداخت هزینه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون یورو برای جذب آنتونی شوند تا به نوعی حمایت همه‌ جانبه‌ی خود از سرمربی تازه وارد هلندی را نشان دهند.

پس از برد یک بر صفر مقابل ساوتهمپتون اریک تن‌هاخ بار دیگر از علاقه‌ی خود برای ادامه‌ی خرید بازیکنان جدید صحبت کرد:

اگر بازیکن خوبی در دسترس باشد، برای جذب او اقدام خواهیم کرد زیرا قصد داریم تا اسکواد را تقویت کنیم. ما تا آخرین لحظات پنجره‌ی نقل‌و‌انتقالاتی آگاه و فعال خواهیم بود.

ابتدای تابستان کمتر کسی فکر می‌کرد که یونایتد نهایتاً حاضر به پرداخت همچین مبلغی برای جذب آنتونی شود و شاید او را با قیمت‌های پایین‌تری در دسترس می‌دانستند. حال باید دید آیا پس از این همه کش و قوس، هافبک برزیلی موفق به برآوردن انتظارات می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *